Rezerwacja telefoniczna
59 84 14 751

Rejs: Rzeki Zachodniej Afryki

Tendaba / Gambia
termin: 20 kwiecień 2018 - 29 kwiecień 2018
ilość noclegów: 9
ceny od
10 395.00   9 395.00/os.
OFERTA SPECJALNA - 10% TANIEJ

Oferta specjalna: Specjalny rabat 1000 PLN/os. obowiązuje tylko do 31.01.2018.

Opłaty portowe i obowiązkowe już w cenie.

Dołącz do nas na fascynujący rejs wzdłuż wybrzeża Afryki Zachodniej i w górę rzeki Gambia, w głąb kontynentu afrykańskiego. Odkryj Afrykę, jej florę, faunę i ciekawą historię. Nasz program obejmuje 8 dniowy rejs po szlakach wodnych Senegalu i Gambii z wizytą w kilku Parkach Narodowych. Zapraszamy na odkrywczą podróż i poznanie Afryki Zachodniej.

DataPortWpłynięcieWypłynięcieLegenda
dzień 1piątek
20.04.2018
Warszawa
Polska

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Dakaru. Przylot do stolicy Senegalu położonej nad wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego, na Półwyspie Zielonego Przylądka. Przejazd do hotelu. Nocleg.

--:----:--
dzień 2sobota
21.04.2018
Dakar
Senegal

Po śniadaniu czas wolny na indywidualne zwiedzanie Dakaru lub udział w wycieczce fakultatywnej pozwalającej poznać główne atrakcje największego miasta Senegalu. Popołudniu transfer do portu i zaokrętowanie na statek M/Y Harmony G. Po kolacji rejs na południe w kierunku delty rzeki Saloum. Noc na morzu.

--:----:--
dzień 3niedziela
22.04.2018
Djiffere, Bandżul
Gambia

Rano dotrzemy do Parku Narodowego Delta du Saloum położonego u wspólnego deltowego ujścia rzek Saloum i Sine do Oceanu Atlantyckiego. Obszar ten jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zamieszkują go liczne gatunki zwierząt, m.in.: manaty afrykańskie, delfiny, krokodyle, żółwie morskie, guźce, hieny cętkowane, buszboki, flamingi, pelikany, czaple, mewy i rybitwy. Park jest również jednym z najważniejszych obszarów w Senegalu pod względem różnorodności gatunków ryb. Dla chętnych wycieczka fakultatywna do wioski rybackiej Djiffere oraz do wiosek Joal - Fadiouth. Joal położona jest na stałym lądzie, a Fadiouth leży na małej wyspie całkowicie zbudowanej z nagromadzanych przez stulecia muszli. Wyspa połączona jest ze stałym lądem drewnianym mostem, a najczęściej spotykanym materiałem są właśnie muszle, wykorzystywane w budownictwie i rzemiośle.

--:----:--
dzień 3niedziela
22.04.2018
Bandżul
Gambia

Po południu opuszczamy Senegal i płyniemy do Bandżul, stolicy Gambii położonej u ujścia do Oceanu Atlantyckiego liczącej 1130 km rzeki Gambii. Możliwość uczestnictwa w wieczornym wędkowaniu. Na noc cumujemy w Bandżul.

--:----:--
dzień 4poniedziałek
23.04.2018
Bandżul
Gambia

Po śniadaniu czas wolny na indywidualne zwiedzanie stolicy Gambii lub udział w wycieczce fakultatywnej do Bakau, miasteczka położonego ok. 16 km od Bandżul. Znajdujące się tutaj Kachikally Crocodile Pool - święte miejsce z ponad 100 krokodylami nilowymi, to jedna z większych atrakcji turystycznych Gambii.

--:----:--
dzień 4poniedziałek
23.04.2018
Wyspa Kunta Kinteh
Gambia

Po obiedzie rejs w górę rzeki i postój na Wyspie Kunta Kinteh, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer z lokalnym przewodnikiem, a następnie czas wolny na poznanie wyspy, która do 2011 roku nazywała się Wyspa James i stała się sławna dzięki powieści „Korzenie” Alexa Haleya. Późnym popołudniem rejs w kierunku Tendaba.

--:----:--
dzień 5wtorek
24.04.2018
Tendaba
Gambia

Po śniadaniu czas wolny lub udział w wycieczce fakultatywnej która rozpocznie się w Tendabie. Jest to niewielka wioska rybacka, w której mieszka ok. 600 osób, w większości muzułmanów. Stąd udamy się do Batelling, małej wioski przy wejściu do Parku Narodowego Kiang West. Jest to największy obszar chroniony w Gambii, który zamieszkuje ok. 290 gatunków ptaków, w tym 21 gatunków ptaków drapieżnych, wiele gatunków małp, oraz delfinów, manatów, lwów, guźców, krokodyli, hien i lampartów, które będziemy mogli podziwiać w trakcie naszego safari. Powrót do Tendaby otwartymi pick-upami. Po południu możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do Parku Narodowego Bao Bolong Wetland Reserve.

--:----:--
dzień 6środa
25.04.2018
Kuntaur, Park Narodowy rzeki Gambia
Gambia

Wczesnym rankiem rejs w górę rzeki Gambia do miasta Kuntaur. Jest to najdalej wysunięty port w głąb lądu, gdzie mogą dotrzeć statki oceaniczne. Po obiedzie dla chętnych opcjonalny 3-godzinny rejs do Parku Narodowego Gambii, który obejmuje teren archipelagu Baboon Islands, składającego się z pięciu wysp. Rejs wokół wysp archipelagu i obserwacja żyjących tam zwierząt, m.in.: szympansy, koczkodany zielone, hipopotamy, krokodyle i liczne gatunki ptaków. Po powrocie do Kuntaur spotkamy się z grupa taneczną, która zaprezentuje rytuał Kankurang, ceremonię inicjacyjną, mającą na celu ochronę młodych mężczyzn przed czarami.

--:----:--
dzień 7czwartek
26.04.2018
Jangjanbureh
Gambia

Czas wolny na indywidualne zwiedzanie lub udział w wycieczce fakultatywnej do jednego z najstarszych miast Gambii Janjanbureh, dawniej Georgetown. Podczas spaceru zobaczymy rezydencję gubernatora, rynek i kościół metodystów. Następnie odwiedzimy wioskę Lamin Koto, w której Variety Cruises, przy wsparciu swoich klientów otworzyło w 2012 roku szkołę dla dzieci z Gambii. Następnie wizyta w niewielkiej miejscowości Wassu, w której znajdują się tajemnicze kamienne kręgi z VIII wieku n.e. wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zwiedzanie muzeum poświęconemu kamiennym kręgom. Po południu rejs do Kaur, małe wioski rybackiej, w której będzie możliwość obserwacji jak żyją współcześni mieszkańcy Gambii. Wieczorem kolacja kapitańska.

--:----:--
dzień 8piątek
27.04.2018
Kaur
Gambia

Wcześnie rano opuścimy Kaur i popłyniemy w dół rzeki do Bandżul, gdzie dotrzemy około 16:00. Po drodze przy odrobinie szczęścia będziemy mogli podziwiać delfiny. Następnie po załatwieniu wszystkich formalności popłyniemy z ujścia rzeki Gambia w górę Oceanu Atlantyckiego w stronę Dakaru. Wieczorem show muzyczny.

--:----:--
dzień 9sobota
28.04.2018
Dakar
Senegal

Po śniadaniu wyokrętowanie i transfer na lotnisko. Dla chętnych udział w wycieczce fakultatywnej na wyspę Isla de Gore, na której znajduje się m.in.: „dom niewolników” (La Maison des Escalaves), która zakończy się na lotnisku. Wieczorem wylot do Polski.

--:----:--
dzień 10niedziela
29.04.2018
Warszawa
Polska

Powrót do kraju i zakończenie imprezy.

--:----:--
Aktualny kurs walut:
1EUR: 4.3170PLN
1USD: 3.5339PLN
1GBP: 4.8741PLN
1CAD: 2.8418PLN
Cena katalogowaCena promocyjna
Kabina zewnętrzna z bulajem 10 395.00 9 395.00
Kabina zewnętrzna z oknem 11 895.00 10 895.00
Kabina jednoosobowa+30%
3 osoba dorosła w kabinie-15%
dziecko 7 - 10 lat jako 3 osoba w kabinie-40%
dziecko od 10 do 16 lat jako 3 osoba w kabinie25%
Opłaty portowew cenie
Bilet lotniczy (w PLN) ok. 3200

Uwaga! Ceny za osobę w kabinie dwuosobowej.

Cena zawiera:

8-dniowy rejs statkiem M/Y Harmony G (7 noclegów) - zakwaterowanie w kabinie wybranej kategorii; wyżywienie - 3 główne posiłki; powitalny koktajl i wieczór kapitański; napoje: kawa, herbata, woda mineralna niegazowana; używanie sprzętu do wędkowania i snorkelingu; serwis bagażowy podczas wejścia i zejścia ze statku; serwis kabinowy; transfery lotnisko - port - lotnisko; 1 nocleg ze śniadaniem przed rejsem w hotelu 3* w Dakarze; podatki, opłaty portowe i ubezpieczenie KL, NNW i bagażu; opiekę polskiego pilota podczas całej imprezy.

Cena nie zawiera:

kosztu biletu lotniczego; wycieczek fakultatywnych; dostępu do Internetu; wydatków osobistych; napiwków dla obsługi na statku; kosztu wymaganych wiz; ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych.

Uwagi:

kabiny 1 i 3 osobowe są na zapytanie i sprzedawane tylko po potwierdzeniu; grupa z polskim pilotem realizowana przy min. 10 osobach.

Bilet lotniczy

Powyższa cena dotyczy przelotu w klasie ekonomicznej i została podana w oparciu o cenę z dnia przygotowania oferty. Dokładna cena przelotu podawana jest w momencie rezerwacji. Proponowany przelot liniami lotniczymi Air France.

Przelot WARSZAWA - DAKARPrzelot DAKAR - WARSZAWA
Warszawa - Paryż: 12:45 - 15:10Dakar - Paryż: 22:45 - 06:10+1
Paryż - Dakar: 16:20 - 20:05Paryż - Warszawa: 09:40 - 11:55

Logo: Variety Cruises

Linia: Variety Cruises

Variety Cruises to grecki armator posiadający w swojej flocie 6 jachtów motorowych. Variety oferuje bogatą ofertę rejsów na bardzo ciekawych trasach, a klienci którzy raz popłyną jednym z jachtów, chętnie wracają na kolejne rejsy. Armator kładzie nacisk przede wszystkim na ciekawe miejsca, a także na wycieczki z lokalnymi przewodnikami, które organizowane są w małych grupach co bardzo podnosi ich jakość. Choć Variety słynie przede wszystkim z rejsów po Cykladach i Wybrzeżach Grecji, z powodzeniem wprowadził nowe kierunki rejsów takie jak ...

dowiedz się więcej »
M/Y Harmony G

Statek: M/Y Harmony G

M/Y Harmony G to luksusowy jacht motorowy stworzony na podobieństwo prywatnych jachtów, jakie możemy oglądać w najpiękniejszych portach świata. Luksusowe wnętrza z najnowoczesniejszym designem, przyciągają nawet najbardziej wymagających fanów niedużych jednostek. Goście na pokładzie mają do dyspozycji szereg udogodnień, takich jak telewizja satelitarna, internet, czy sprzęt wodny, z którego można swobodnie korzystać, kiedy jacht jest zakotwiczony.

dowiedz się więcej »